איך התפתח תחום הפינטק בישראל?

Rate this post

חברות רבות בתחום הפינטק הנפיקו לאחרונה בסכומים גבוהים, ואם בעבר הביוטק היה המילה האחרונה – היום הבאזוורד ששומעים בעולם ההשקעות היא "פינטק". שאלנו את אלעד עדן, בעל וותק וניסיון בנדל"ן מסחרי וביזמות פינטק מה הסיבה לכך שכולם נוהרים לעבר התחום, החדש יחסית בעולם.

פשוט לא קראו לזה כך בעבר…

"אף על פי שנראה כאילו תחום הפינטק הוא חדש יחסית, בפועל מדובר בתחום ותיק. טכנולוגיה ופיננסים שולבו מזה עשרות שנים, ולמעשה מרבית הטכנולוגיה המתקדמת שהתקיימה בעבר הייתה דווקא בבעלות הבנקים.

גם השקעות בבורסה היו מתבצעות בלחיצת כפתור, פשוט לא על ידי האדם הפרטי – אלא על ידי מנהל ההשקעות שלך." אלעד עדן מסביר, "תחום הפינטק התפתח אף יותר כאשר נמצאו פתרונות זמינים, שחלקם יכולים להתחרות במידה רבה בבנקים, ואחרים נמצאים בשימוש על ידי הבנק".

מה היתרון של ישראל בתחום?

אלעד עדן מחייך, "כשמדובר במעצמת הייטק מחד, וביכולת התנהלות כספית מאידך – אין כמו היכולות של ישראל", ומוסיף: "בתחום הכספים נדרשת יכולת הצפנה ואבטחה גבוהה. חלק מהחברות המרכזיות בתחום התחילו את דרכן מיזמים בישראל שהשתמשו בידע זה בתחום המודיעין והכניסו אותו בצורה מתוחכמת גם לשוק העסקי והפיננסי".

אלעד עדן ממשיך, "תחום הפינטק מושך השקעות רבות מהארץ ומהעולם, ויזמים רבים בוחנים פתרונות מהירים, איכותיים וזולים יותר על מנת לפתח את הסטארט אפ הבא בתחום".

התחום רק ימשיך ויתפתח

"אם בעבר הבנקים היו מאוימים מהיכולת להעברת כספים מהירה באמצעות חשבונות פייפאל, הדבר גרם להם לפתח פתרונות טכנולוגיים שיפשרו לבעלי חשבון הבנק לבצע פעולה דומה. אם היום הביטקוין (המטבע הוירטואלי) הופך לפופולארי כל כך, הבנקים מתחילים לחשוב כיצד יוכלו לפתח טכנולוגיה דומה למי שמבקש לעזוב את התלות במטבע הקשור לכלכלת מדינה מסוימת".

לסיכום, נראה כי תחום הפינטק נמצא בתנופה מתמדת, במיוחד בישראל, ומפתחים רבים מפתחים את הפתרונות הפיננסיים העתידיים במגוון חברות פינטק חדשות וותיקות.

פורסם בקטגוריה מאמרים כלליים, פינטק, עם התגים , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.