מה הופך השקעה בנדל"ן מסחרי לאופציה משתלמת למשקיעים?

Rate this post

הכירו את הטרנד החדש שתופס תאוצה בעשור האחרון. השקעה בנדל"ן למגורים – אאוט. השקעה בנדל"ן מסחרי – אין. כיום ניתן לראות יותר ויותר משקיעי נדל"ן פרטי עוזבים את הדירות ואת הנכסים, במיוחד לאור הניסיונות למסות דירה שלישית ואולי בעתיד גם דירות נוספות – וכרגע הלהיט הגדול הוא השקעה בנדל"ן מניב המושכר לחברות ולעסקים.

שאלנו את אלעד עדן, בעל וותק וניסיון בנדל"ן מסחרי וביזמות פינטק, מדוע רבים מעדיפים להעביר את ההשקעה לתחום הנדל"ן המסחרי?

תשואות גבוהות והון עצמי נמוך

"כאשר באים לבקש הלוואה מהבנק לנכס למגורים, מבחינת הבנקים מדובר בהלוואה בעלת סיכון גבוה", מסביר עדן, "המחירים תמיד עלולים לרדת, דיירים המתגוררים בבית עשויים לא לשלם, ומשכנתא לדיור שונה לחלוטין מהלוואה לנדל"ן מסחרי. לעומת זאת, כאשר מגיעים לבנק עם תוכנית עסקית להשקעה בנדל"ן מסחרי, הסיפור שונה לגמרי. עליהם להשקיע הון עצמי נמוך, ואת השאר – הבנק יממן.

מגוון אפשרויות השבחה

"נדל"ן מסחרי טומן בחובו מגוון רחב של אפשרויות השבחה, כמו גם שכירות גבוהה לחברות הבונות את עצמן במתחם לטווח ארוך. בעוד שבנדל"ן למגורים השוכר 'הורס את הבית', ילדים המתגוררים בנכס עשויים לגרום לנזקים ואחרי כל דייר שנכנס יש לשפץ, הרי שבנדל"ן מסחרי המצב הפוך". אלעד עדן ממשיך, "שוכר של עסק מעצב אותו לפי חזונו, שומר עליו נקי ומטופח ואף מוסיף לו טון עיצובי משלו שמעלה את ערך הנכס. גם אם הוא עוזב את המתחם לאחר מספר שנים, הנכס נקי ומוכן להשכרה לחברה הבאה, שתמשיך ותשקיע בנכס".

שכירות לאורך שנים

"מעבר לכך", מוסיף אלעד עדן, "כאשר חברה שוכרת נדל"ן מסחרי היא בדרך כלל שוכרת אותו לטווח רחוק. אינכם צריכים לחדש את החוזה מדי שנה, אלא במקרים רבים ניתן לסגור חוזה לחמש ואף לעשר שנים, ולהעלות את המחיר מדי כמה שנים". כעת ניתן להבין מדוע משקיעי הנדל"ן משנים כיוון ועוברים מנדל"ן למגורים – להשכרת שטחי מסחר.

פורסם בקטגוריה השקעות נדל"ן, נדל"ן בארץ, עם התגים , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.