מה הם יתרונות ההשקעה בנדל"ן מסחרי?

Rate this post

משקיעים רבים שהתייאשו מאפיקי השקעה בבנקים ובניירות ערך מעבירים את הכספים לתחום הנדל"ן. תשואות מכובדות ויציבות של שוק ההשכרות בישראל ובעולם מובילות הן את המשקיעים הפרטיים והן את המוסדיים להשקיע בנכסים בעלי ארבעה קירות ויותר.

מגמה נוספת שתופסת תאוצה בתחום ההשקעות הנדלניות היא המעבר להשקעה בנדל"ן מסחרי. מה הופך את הנדל"ן המסחרי לאטרקטיבי כל כך? קיבלנו את כל התשובות מאלעד עדן, בעל ותק וניסיון בנדל"ן מסחרי וביזמות פינטק.

משקיעים בנדל"ן למגורים בשל צורך פסיכולוגי ופחות מתוך חשיבה כלכלית

"המשקיעים בנדל"ן בארץ מתבססים במידה רבה על עליות המחירים המטאוריות שראינו בשני העשורים האחרונים במחירי הדירות", מסביר אלעד עדן, "אך יש להבין כי כיום הצורך לרכוש דירת מגורים להשקעה מבוסס יותר על צורך פסיכולוגי מאשר על מספרים בפועל.

הדירות היום באזור המרכז בארץ נושאות תשואה משכירות של 3%-4%, כאשר מרבית המשקיעים מקווים שלאורך זמן ירוויחו מעליית ערך הנכס ומכירתו ברווח".

תשואות גבוהות בהרבה בהשקעה בנדל"ן מסחרי בהשוואה לנדל"ן למגורים

"לצערנו הרב, קשה מאד לגרוף היום 25% תשואה לשנה ממכירת הנכסים, ובפועל נשארים עם נכס מניב שיש לנהל, עם שוכרים שעוזבים ושנכנסים, עם שיפוץ דירות שמתיישנות ועם שאר חסרונות של דירות מגורים להשכרה", ממשיך עדן, ומפתיע אותנו עם הנתונים החדשים: "כאשר משקיעים בנדל"ן מסחרי, כמו משרדי מגורים חדשים באזור מבוקש או מתחמים מסחריים המושכרים על ידי חברות מובילות במשק – ניתן להרוויח בקלות תשואה של 10% ויותר לשנה, מעבר לעליית הערך".

אלעד עדן מסכם: "כאשר מסתכלים על המספרים נטו, ניתן לראות שהשקעה בנדל"ן למגורים בלבד היום אינה הגיונית, ואני בהחלט ממליץ לשלב בכל תיק השקעות גם נכסים מסחריים, במיוחד משרדים במגדלים ומתחמים מסחריים אחרים באזורים מבוקשים במרכז".

פורסם בקטגוריה מאמרים כלליים, נדל"ן בארץ, עם התגים , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.