מיקרו דירות כפתרון למצוקת הדיור בקרב צעירים

Rate this post

מצוקת הדיור באזורים רבים בעולם, ובכללם גם בישראל, הובילה לשלל פתרונות יצירתיים. החל מבתים ניידים באזורים בהם קיים שטח רב אך הבנייה יקרה, ועד לדירות בגודל של קופסת גפרורים, כפי שניתן למצוא היום בערים מרכזיות בהן הביקוש עצום, אך אין מספיק אדמה על מנת לענות על ההיצע. התייעצנו עם אלעד עדן, בעל וותק וניסיון בנדל"ן מסחרי וביזמות פינטק, ושמענו על הטרנד החזק של העשור הנוכחי – מיקרו דירות.

אז מה עושים עם דירת סטודיו מזעריות?

"למעשה, בשני העשורים האחרונים הדירות בתל אביב הן בגודל של קופסת גפרורים. דירות אלו מיועדות בדרך כלל לאדם שגר לבדו, או לזוג ללא ציפיות למרחב עצום. לעתים שותפים בוחרים לשכור דירת 3-4 חדרים ולגור בחדר בודד, וכך הם זוכים ליהנות גם מסלון משותף – אך בפועל מתגוררים באותו שטח זעום", מסביר אלעד עדן. "הייחוד של מיקרו דירות אינו בגודלן, אלא ביכולת הניצול המקסימלית של כל חלק בדירה".

שילוב של מספר חפצים בעיצוב יצירתי

דמיינו מיטה המתקפלת אל הקיר כאשר אינה בשימוש. שולחן אוכל מתקפל שנסגר לבידורית, ולצדו כיסאות שאוחסנו במהלך היום. בדירות המיקרו, שלעתים גודלן אינו עולה על 30 מ"ר, מוצרי החשמל והריהוט הניצבים בחדר ללא שימוש נראים כבזבוז מקום משווע".

ומה עם המחיר?

"היתרון העצום של דירות המיקרו", ממשיך אלעד עדן, "הן עבור השוכר והן עבור בעלי הנכסים, הוא החיסכון העצום בעלויות התחזוקה. עבור הדייר, חשבון החשמל זעיר – בדיוק כמו המקרר. עבור בעל הבית מדובר בריהוט חסכוני, בעלויות שיפוץ מינימליות וביכולת ניצול מקסימלית של שטח הקומה, בה ניתן למקם חמש או שש דירות מיקרו, במקום שלוש דירות רגילות".

לסיכום, חכו עוד עשור. דירות המיקרו הולכות להיות הסטנדרט החדש בדיור האורבני, ואולי לפתור במידה מסוימת את מצוקת הדיור במרכז.

פורסם בקטגוריה מאמרים כלליים, מהתקשורת, נדל"ן בארץ, עם התגים , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.